Haydi Avrupa’yı Temizleyelim!

SEN DE BİZE KATIL!
Haydi Avrupa’yı Temizleyelim!

10 Mayıs 2014 tarihinde Avrupa ülkelerinden gönüllüler, sokaklardaki, parklardaki, ormanlardaki ve sahillerdeki çöplere dikkat çekmek amacıyla “Haydi Avrupa’yı Temizleyelim! (Let’s Clean Up Europe!)” etkinliğinde buluşuyor.

“Haydi Avrupa’yı Temizleyelim!” kampanyası, Avrupa Komisyonu Çevre Sorumlusu Janez POTOCNIK desteğiyle LIFE+ projesi “Avrupa Atık Azaltma Haftası” (EWWR) kapsamında başlatıldı (www.letscleanupeurope.eu). Uluslararası Çevresel İletişim Birliği (AICA) tarafından düzenlenen ve EWWR ile bağlantılı olan bu kampanyanın temel amacı çöp üretimine karşı savaşmak, atıkların gelişigüzel bertaraf edilmesini engellemek ve atık üretimini azaltmaya yönelik insanlarda farkındalık oluşturmak. 10 Mayıs 2014 tarihinde Avrupa ülkelerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan etkinlik, “1. Avrupa Temizlik Günü” olarak da adlandırılıyor.

Bu etkinliğe Belçika, Bulgaristan, Danimarka, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Portekiz, Romanya, Slovenya, İspanya, İsveç, Hollanda ve İngiltere gibi Avrupa Birliği’ne (AB) üye ülkelerin yanında AB’ye üye olmayan Bosna-Hersek, Norveç, Sırbistan ve Türkiye gibi ülkeler de katılıyor.
Türkiye’de etkinliği Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) koordine ediyor.

“Haydi Avrupa’yı Temizleyelim!” etkinliğini bölgenizde düzenlemek veya gerçekleştirilecek etkinliklere katılmak için TÜDAV ile irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Bilgileri: Songül YAVUZ (TÜDAV)
02126 424 07 72- 0539 249 19 83


www.tudav.org