2. Deniz Okuryazarlığı Kursu 14 Kasım-23 Aralık 2022

“Türkiye’de Denizel Ekosistemin Korunması ve Sürdürülebilirliği için Deniz Okuryazarlığı Kursu”

International Ocean Institute (IOI) ve Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TUDAV) işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan “Türkiye’de Denizel Ekosistemin Korunması ve Sürdürülebilirliği için Deniz Okuryazarlığı Kursu”nun ikincisi, 14 Kasım -23 Aralık 2022 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. 4 Nisan – 16 Mayıs 2022 tarihleri arasında ilkini düzünlediğimiz kursa, beklentimizin çok üzerinde yoğun bir ilgi gerçekleşmiş, programa 40 başvuranın katılımı onaylanmıştı. Kursiyerlerin seçiminde cinsiyet ve bölgesel eşitlik gözetilerek, farklı iş alanları ve kurum temsilcilerinin katılımı önemsenmektedir.

Program için lütfen tıklayınız.

1. Deniz Okuryazarlığı Kursu 4 Nisan-16 Mayıs 2022

“Türkiye’de Denizel Ekosistemin Korunması ve Sürdürülebilirliği için Deniz Okuryazarlığı Kursu”

4 Nisan 2022, Pazartesi günü International Ocean Institute (IOI) ve Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TUDAV) işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan “Türkiye’de Denizel Ekosistemin Korunması ve Sürdürülebilirliği için Deniz Okuryazarlığı Kursu”na başlıyoruz.
Kursa, beklentimizin çok üzerinde yoğun bir ilgi olmuştur. Toplamda 383 geçerli/gerçek kişi başvurusu aldığımız bu ilk çevrimiçi kurs programımıza 40 başvuranın katılımı onaylandı. Katılımcıların seçiminde cinsiyet ve bölgesel eşitlik gözetilerek, farklı iş alanları ve kurum temsilcilerinin dahiliyeti önemsendi.
Bu sene IOI kuruluşunun 50. yılını ve TÜDAV 25. yılını kutlarken toplumsal deniz okuryazarlığının geliştirilmesi için başlattığımız bu işbirliğinin uzun yıllar devam etmesini planlıyoruz. Kursa ilgi duyarak başvuran herkesle ileride yeniden düzenleyeceğimiz kurslarda buluşmayı hedefliyoruz.
Bu amaçla kursumuzun yıl içinde farklı odak grupları için tekrarları planlanmakta olup ilgililerin tekrar başvuru şansı olacaktır. Kursumuza ilgi gösteren, başvuru yapan ve kursumuzda konuşmacı olarak bizi destekleyen tüm uzmanlarımıza şimdiden çok teşekkür eder, keyifli ve verimli bir kurs dönemi dileriz.

Kurs programı için lütfen tıklayız

 

 

Kurs Ücreti: Ücretsiz

Kurs Süresi: Toplam 20 saat (Günde iki saat, soru-cevap bölümü dahil)

Dil: Türkçe

Başvuru Tarihi: 15 Şubat 2022

Son Başvuru Tarihi: 15 Mart 2022

Kimler Başvurabilir? Üniversite mezunları; Son sınıf öğrencileri; Yerel yönetimlerde, bakanlıklar ve bağlı dairelerde görev yapan yetkililer, politika yapıcılar; Eğitimciler ve Medya temsilcileri

Tüm oturumlar 4 Nisan – 5 Mayıs 2022 arasında çevrimiçi olarak Zoom üzerinden 18.30-20.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TUDAV) ve Uluslararası Okyanus Enstitüsü (IOI-International Ocean Institute) tarafından ortaklaşa düzenlenen “Türkiye’de Denizel Ekosistemin Korunması ve Sürdürülebilirliği için Deniz Okuryazarlığı Kursu”, üniversite mezunları, son sınıf öğrencileri, yerel yönetimlerde, bakanlıklar ve bağlı dairelerde görev yapan yetkililer, politika yapıcılar, eğitimciler ve medya temsilcilerine yönelik deniz okuryazarlığını geliştirmek amacıyla gerçekleştirilecektir.

4 Nisan – 5 Mayıs 2022 tarihleri arasında çevrimiçi düzenlenecek olan kurs, on oturumda deniz ekosisteminin korunması ve sürdürülebilirlik alanında yeni ve ortaya çıkan konuları içeren sunumlar, tartışmalar, okumalar, videolar ve diğer etkileşim araçlarından yararlanılarak gerçekleştirilecek, tüm oturumları tamamlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanacaktır.

 

Duyuru posteri için lütfen tıklayınızDaha fazla bilgi için:

Dr. Elif OZGUR